Для комерційного чи промислового підприємства важливий принциповий підхід – проектувати єдину систему інженерних мереж, засновану на знанні всіх технологічних процесів певного об'єкту.
Сучасні графічні програми, що використовують наші проектувальники й конструктори, дають можливість візуалізувати в 3D моделях. Це дозволяє оптимально пов'язати архітектурні особливості будівлі й вимоги технологічних процесів. І лише після досягнення консенсусу між архітекторами й технологами до проекту долучаються наші проектувальники комплексу інженерних мереж.
Перша наша перевага полягає в особливому підході до проектування. Інженерні мережі, що ми проектуємо, не тільки забезпечують підтримку всіх технологічних процесів на об′єкті, але й взаємопов'язані, енергетично взаємодоповнюючі, керовані з єдиного центру диспетчеризації й зручні в подальшій експлуатації та обслуговуванні. Ми створюємо комплексне енергоефективне рішення – проектуємо, виконуємо монтаж проводимо всі пуско-налагоджувальні роботи, приймаємо на сервісне обслуговування й супроводжуємо інженерні мережі об'єкту до його подальшої модернізації. Ми беремо відповідальність за інженерні мережі, в основі яких – система холодопостачання, а також системи теплопостачання, кондиціонування, вентиляції й електропостачання з освітленням. Експлуатація створених нами мереж забезпечує кращу енергоефективність технологічних процесів наших Замовників.
При цьому економія й зручність для власника об'єкту розпочинається від моменту спілкування з головним інженером проекту (ГІП) ТОВ "АСТРА" – одним, а не декількома. ГІП координує роботу проектувальників таким чином, щоб досягти оптимального вирішення за інвестиційними й експлуатаційними внесками.
У проектно-конструкторському відділі компанії працюють кваліфіковані конструктори й досвідчені проектувальники. Під час виконання комплексних проектів холодопостачання, електропостачання, вентиляції, кондиціювання й теплопостачання вони враховують усі необхідні чинні нормативи й правила.
Для проектування систем холодопостачання менеджер проекту й інженер-конструктор при безпосередній участі Замовника чи його технічних фахівців формують базу даних для підготовки технічного завдання, в якому будуть викладені:
- призначення системи холодопостачання;
- вихідні дані з вказаними типами обладнання й місцем установки, графіком його роботи;
- дані про споживачів холоду, температурні режими, розрахунковий тиск у системах трубопроводу, типи холодоносія тощо;
- при проектуванні систем холодопостачання ми використовуємо обладнання й комплектуючі кращих світових виробників: компресори GEA Bock, Frascold, Bitzer, Maneurop, Tecumseh; компресорно-конденсаторні агрегати – Frascold, Danfoss Optyma, Cubigel, Tekumseh; теплообмінне обладнання – Gunter, ECO, GEA Kuba, SWER, Alfa-Laval, WTK; комплектуючі й автоматику – Castel, Danfoss, Emerson, Zhiehl-Abegg.
Для проектування системи вентиляції й кондиціонування нам необхідно буде враховувати :
- площі й типи приміщень, їхнє призначення;
- орієнтування будівлі за сторонами світу;
- місця проектування прокладки повітропроводів;
- плани поверхів;
- температуру в приміщеннях і наявність існуючих джерел тепла або холоду;
- тип розведення (приховане чи відкрите);
- місця майбутньої прокладки повітропроводів;
- площу засклення й типи вікон;
Проектування цих систем включають такі види послуг:
- інженерний розрахунок;
- аеродинамічний розрахунок;
- теплотехнічний і гідравлічний розрахунки системи теплопостачання припливних установок;
- аксонометричну схему вентиляції;
- підбір і розташування обладнання;
- схеми приєднання вентиляційних решіток;
- схеми підключення обладнання;
- специфікацію обладнання й матеріалів;
- у наших проектах комплексних інженерних рішень ми використовуємо для систем вентиляції: припливні установки Gea ( Німеччина), VBW, VTS (Польща), Aerostar (Україна); вентилятори – S&P ( Іспанія), Веза, Вентс (Україна); Systemair (Швеція);
- для систем кондиціонування: кондиціонери – LG (Корея), Daikin, Mitsubishi Heavy (Японія), Neoklima, EWT (Китай); Чиллера – Climaveneta (Італія).
При розробці проекту опалення ми враховуємо:
- площу обігріву;
- плани поверхів і схеми будівлі в резерві;
- розташування будівлі щодо сторін світу;
- конструктивні особливості вікон (розмір, тип засклення);
- матеріал і конструктивні особливості підлоги й підлогового покриття, стін, даху, перекриття (товщину окремих матеріалів конструкції, типи, марки, виробників);
- розведення приховане чи відкрите;
- наявність і конструктивні особливості теплої підлоги (тип підлогового покриття, товщину й коефіцієнт теплопровідності матеріалів над трубами теплої підлоги);
- тип опалювальних приборів і трубопроводів;
- наявність вентиляції в приміщеннях (показник кратності повітрообміну на годину);
І виконуємо:
- гідравлічний розрахунок;
- вибір і розташування колекторних вузлів;
- теплотехнічний розрахунок;
- вибір системи опалення, розміщення приборів опалення;
- план расположения отопительных стояков и разводку трубопроводов;
- план розташування опалювальних стояків і розведення трубопроводів;
- схеми підключення приборів опалення;
- аксонометричну схему системи опалення;
- у проектах теплопостачання використовується арматура Herz (Австрія), Danfoss (Данія); труби – Ekoplastic ( Чехія), KAN (Польща).
Для проектування системи електропостачання нам необхідно зібрати вихідні дані й отримати:
- технічне завдання на проектування й оформлення проектної документації;
- розрахунок установлених навантажень електромережі;
- виконати поділ споживачів на групи, трасування кабельних ліній;
- визначити розріз, марку типу кабелю;
- визначити систему захисту;
- отримати або виконати креслення планів поверхів усіх приміщень будівлі або загальний план будівлі;
- вказати на плані місце розташування обладнання систем електропостачання, місце розташування вимикачів, розеток, силових шаф, а також указати споживачів електроенергії з встановленим навантаженням;
- при цьому ми використовуємо обладнання від компаній Schneider Electric і Eaton.
У своєму активі ми маємо 30-річний досвід проектування.
Виконуючи проект, ми пропонуємо для використання новітні енергозберігаюче обладнання й технології, за допомогою яких мінімізуємо втрати тепла, води, енергії , - чим підвищуємо ефективність інженерних систем об′єкта й зменшуємо подальші експлуатаційні витрати.
У комплексних рішеннях енергоефективних інженерних систем ми використовуємо комплектуючі й обладнання від передових виробників, при цьому завжди готові працювати з будь-яким обладнанням за техзавданням Замовника.